Bowers, Marelle Counselor
Bradley, Maria Principal
Dotson, Brett Discipline
Dunn, Darlene Work-Based Learning Coordinator
Evans, Kendra Assistant Principal
Harkleroad, Karen Counselor
Noe, Tara Curriculum and Instruction Facilitator
Rainey, Roger Assistant Principal/Athletic Director
Young, Kevin Counselor

Adams, Jonathan Band
Bagley, Caleb ESS Teacher
Ballew, Joe Language Arts Teacher
Beal, Jonathan Math
Beasley, Hope Science Teacher
Bowers, Bruce Language Arts Teacher
Brand, Sue Science Teacher
Brown, Sarah Science Teacher
Budden, Ron Honors Geometry and Honors Advanced Algebra
Bynum, Amanda Math Support
Chambers, Matt Social Studies Teacher
Contreras, Susana Social Studies
Cox, Elizabeth Algebra 1 and Geometry
Dotson, Brett Discipline
Dunn, Darlene Work-Based Learning Coordinator
Dunn, Jan Language Arts Teacher
Ellis, Tim PE
Ellis, Tyler CTAE
Evans, Kendra Assistant Principal
Garrett, Dawlon Science Teacher
Granger, Steve P.E./Health Teacher
Green, Erik Language Arts
Griffin, Jason CTAE
Henry, Kevin CTAE
Hicks, Leslie ESS Teacher
Hudgins, Connie ESS Teacher
Hudson, Sheila Marketing and Business
Jenkins, Traci Media Specialist
Johnson, Jacqueline Language Arts Teacher
Kiser, John ESS Teacher
Liner, Deborah Honors Coordinate Algebra
Long, Ryan Social Studies
McAllister, Andrea ESS Lead Teacher
McConkey, Brittney Health Care Science / CTAE
McCracken, Ruby Agriculture Teacher
McDaniel, Davina ESS
Newton, Mandy Cosmetology Teacher
Noe, Tara Curriculum and Instruction Facilitator
Otting, Ryan Culinary Arts
Poag, Preston PE
Pritchett, Shawn Social Studies Teacher
Rainey, Brandy Fast Forword
Rainey, Cody ESS Teacher
Rankin, Traci Algebra I; Algebra I Honors; Algebra II: Math department chair
Robinette, Keith P.E./Health Teacher
Rogers, Steven ISS
Rowlenson, James Science
Samples, Jeffery Social Studies
Seeman, Richard Math
Sitton, Kristy Arts & Crafts
Smith, Ethan Social Studies
Stephens, Sandy ESS Teacher
Swantic, Scott ESS
Teater, Jon Science Teacher
Tilson, Stephen Language Arts Teacher
Tinkham, Tonya Science Teacher/ Department Head
Vess, Robin Social Studies Teacher
Webb, Joy Language Arts Teacher
Wilkins, Daphne Language Arts Teacher
Wilson, Jennifer Language Arts Teacher
Young, Brooke Spanish Teacher
Young, John Spanish teacher
Young, Kevin Counselor

Brown, Rebecca Executive Secretary
Ensley, Melinda Clerk
Kiser, Tammy Receptionist
Miles, Joy Counseling/ Athletic Secretary
Rogers, Steven ISS
Sherrill, Sheila ESS Parapro
Smithey, Meladie Paraprofessional